BIAŁYSTOK 2014

bialystok 2014 str1 bialystok 2014 str1"Zmysłowe Podlaskie Krystyny" - pod takim hasłem Krystyny z całej Polski i zza granicy po raz 17. wspólnie świętowały swoje imieniny w Białymstoku.

13 marca Krystyny w zielonych kapeluszach, zwiedzały miasto z przewodnikiem a następnie w towarzystwie orkiestry, przeszły ulicami miasta na Rynek Kościuszki, gdzie odbyły się oficjalne obchody imienin Krystyny. Barwny korowód Krystyn poprowadził Irek Bieleninik, a na rynku powitały je władze miasta i regionu. Punktualnie o godzinie 13.13 został odegrany "hejnał Krystyn"

Do Białegostoku panie przyjechały już 12 marca. W hotelu Gołębiewski, gdzie zamieszkały, wysłuchały Spotkań Medycznych im. Krystyny Bochenek. Gość, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, znana seksuolożka i ginekolożka, opowiadała o zdrowiu i życiu seksualnym kobiet dojrzałych.

Wieczorem panie uczestniczyły w kolacji imieninowej. Gwiazdą wieczoru była między innymi Krystyna Giżowska a imprezę poprowadził Irek Bieleninik. Podczas imieninowej kolacji wręczono tytuł Krystyny Roku Krystynie Brodeckiej-Majewskiej z Łowicza za działalność upowszechniającą pamięć Krystyny Bochenek, która przed laty tę imprezę wymyśliła.

W czwartek po południu panie spotkały się z Małgorzatą Tusk, honorowym gościem imienin.
Żona premiera RP przyjechała do Białegostoku w celu promocji swojej książki „Między nami” wspominającej życie rodziny Tusków. Rozmawiały o życiowych wyborach, których, na co dzień każda musi dokonywać.

Wieczorem 13 marca Krystyny odwiedziły Operę i Filharmonię Podlaską. Właśnie tu solenizantki świętowały swoje imieniny i obejrzały musical „Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera.
Wieczór zaszczyciły swoją obecnością żona premiera PR Małgorzata Tusk oraz Kamila Lićwinko – halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż.
W Operze i Filharmonii Podlaskiej Panie przywitał Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański, Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Dyrektor OiFP Roberto Skolmowski.

Po spektaklu z solenizantkami spotkała się najsławniejsza imienniczka Krystyn w Białymstoku – Christine Daaé (Kaja Mianowana) – ukochana Upiora ze spektaklu „Upiór w operze”. Pięknej Christine towarzyszył Upiór (Tomasz Steciuk). O 22 oficjalnie zakończono XVII Ogólnopolski Zjazd Krystyn.

Krystyny jak co roku połączyły dobrą zabawę z kulturą, turystyką i edukacją. Solenizantki odwiedziły m.in. Muzeum Ikon w Supraślu i Górę Grabarkę, uczestniczyły w wydarzeniach kulturalnych i spotkaniu poświęconym zdrowiu, zwiedzały Białystok.

Do Białegostoku przyjechały Krystyny niemal z całego kraju, m.in. z Katowic, Wrocławia, Łodzi, Warszawy i Krakowa, ale też z zagranicy - Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Belgii i Wielkiej Brytanii.
Na zjazd przyjechały m.in. piosenkarki Krystyna Prońko i Krystyna Giżowska, chrzestna matka Kamila Stocha Krystyna Stoch, najstarsza uczestniczka zjazdu Krystyn pisarka Krystyna Nepomucka i była reprezentantka Polski w lekkoatletyce Krystyna Kacperczyk.

Galeria

56d1b2b3c303f27ae50c61b2e3bbd3c753232c55b1cca_p(2)1497642_706274619394988_1452186082_n(2)biaystok-1biaystok-2bialystok_01biaystok-3bialystok_02biaystok-4bialystok_03biaystok-5bialystok_04biaystok-6Bieleninikbiaystok-7bildebiaystok-8Ewa Bandbiaystok-11Gliwicebiaystok-12inne i papienrikbiaystok-13katowice3biaystok-14Katowice6biaystok-15Katowice7biaystok-16Katowice8biaystok-17krystynybiaystok-18opera-bialystokbiaystok-19opera_16biaystok-21opera_24biaystok-23opera_30biaystok-24opera_37_abiaystok-25opera_39_abiaystok-26opera_40biaystok-27opera_41_abiaystok-30pani-tusk-bialystok_01biaystok-31pani-tusk-bialystok_02biaystok-grniczkapani-tusk-bialystok_03biaystok_grupa warszawapani-tusk-bialystok_04Pani Tusk _ K Klaczkowska_K SzaraniecTusk i Papiernik


Linki:
http://www.dziennikzachodni.pl/tag/zjazd-krystyn-2014/
http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/zmyslowe-podlaskie-krystyny-huczne-imieniny-w-bialymstoku/qwkce
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3363517,ogolnopolski-zjazd-krystyn-2014-imieniny-krystyny-zaczely-sie-na-dobre-nowe-zdjecia,id,t.html
http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/zmyslowe-podlaskie-krystyny-huczne-imieniny-w-bialymstoku/qwkce
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3364501,imieniny-krystyny-malgorzata-tusk-na-zjezdzie-krystyn-2014-zdjecia,id,t.html
----------------
Punktualnie o godz.13 pojawiła się rzeczniczka rządu Ewy Kopacz minister Małgorzata Kidawa-Błońska a także, pani poseł Krystyna Szumilas i zaprzyjaźniona z Krysiami Barbara Malinowska, szefowa Europejskiej Unii Kobiet. Były kwiaty i życzenia. Jak co roku imienniczki spotkały się, by razem świętować. W barwnym korowodzie, w tym roku w żółtych kapelusikach i szalikach, przemaszerowały przez Karpacz, do muszli koncertowej gdzie odbyło się uroczyste odegranie hejnału, występ orkiestry dętej oraz występ Złotej Aury.