RZESZÓW - 2012

Rzeszow 2012 zaproszenie 2 x640Rzeszow 2012 zaproszenie 1 x640Świętowało ponad 600 Krystyn z całej Polski, w tym prawie 100 ze Śląska. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wręczył im klucze do miasta a następnie na gwizdku podarowanym mu przez Krystyny i Dziennik Zachodni razem z innymi Krysiami odgwizdał początek imprezy.
Krystyny w barwnym korowodzie maszerowały przez miasto wzbudzały zachwyt przechodniów. - Po to tu jesteśmy, żeby się dobrze bawić i poznawać nasza piękną Polskę - mówiły zgodnie. Najstarsza uczestniczka miała 92 lata, najmłodsza 7 miesięcy. Podczas popołudniowego koncertu w Filharmonii Podkarpackiej nieoczekiwanie zatańczyła dla Kryś ich znana imienniczka Krystyna Mazurówna, która na imieniny przyleciała z Paryża.
W rzeszowskim Millenium Hall, nagrodzono znane i zasłużone dla ruchu Krystyny z całego kraju m.in. ze Śląska - Papiernik, Garbas, Klaczkowską i Gaczek. Liderka Krystyn Podkarpackich, Krystyna Leśniak Moczuk promowała swoją "Fenomen Krystyn".
Biesiadą przy suto zastawionych stołach przy akompaniamencie muzyki zespołu Wawele zakończyły się dwudniowe XV jubileuszowe imieniny Krystyn w Rzeszowie.
Dzień wcześniej na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się sesja naukowa poświęcona kobietom. Krystyny rozegrały też mecz z drużyną księży wygrany przez Krysie 8 do 0.

Galeria

bieleninik-2bieleninikCIMG0104CIMG0105damygarbasgorniczkagrupa-slaskakluczekolacajkrasiczynkolacjaKopia zbrojakrysie-slaskie-krasiczynkrysie grupa w Krasiczynie 2krysie_2pan i panirynekrzeszow-1rzeszow-3rzeszow-4rzeszow-scenaslaska grupa w Krasiczynietlumzwiedzanie_3_2


Linki:
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/530063,600-krystyn-z-calej-polski-biesiadowalo-w-rzeszowie-zdjecia,id,t.html