Program bardzo kulturalny - Opera Semperoper w Dreźnie 30.11-02.12.2023

Krystyny, spotkały się w jednym z najpiękniejszych Teatrów Operowych na świecie. Opera Semperoper jest jedną z najpiękniejszych i najważniejszych kulturowo Oper na świecie. Wspaniała architektura baroku, bogato zdobione wnętrza tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Symbolem Drezna jest Zwinger, którego budowę zlecił król Polski i Saksonii August II Mocny. Na terenie tego kompleksu w świetnie odrestaurowanych pawilonach mieszczą się muzea i galerie. Najważniejszą jest Galeria Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany i Salon Matematyczno-Fizyczny

Zwiedzanie Miśni zamku Albrechtsburg zwanego saksońskim Akropolem zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Położony w wzgórzu zamek nie tylko urzeka i zachwyca, ale też oferuje zwiedzającym prawdziwą podróż w czasie. Poprzez Wieki Średnie, aż do momentu w którym znalazła się tam słynna w świecie fabryka porcelany. Zgodnie z adwentową tradycją w pięknie przyozdobionym mieście odwiedziliśmy działające najstarsze w historii Niemiec jarmarki bożonarodzeniowe.
Zapach grzanego wina, pierników pieczonych kasztanów i tradycyjnych drezdeńskich strucli stworzyły niepowtarzalną atmosferę.


Galeria

dreznokrystyny w operze dreznokrystyny w operze drezno2krystyny w operze drezno3krystyny w operze drezno4krystyny w operze drezno5krystyny w operze drezno6krystyny w operze drezno7krystyny w operze drezno8krystyny w operze drezno8akrystyny w operze drezno9krystyny w operze drezno10krystyny w operze drezno11krystyny w operze drezno12krystyny w operze drezno13krystyny w operze drezno15krystyny w operze drezno16krystyny w operze drezno17opera_drezno 2023

.