Imieninowe spotkanie Krystyn w Wiśle odbyło się w terminie: 23.07-25.07.2021

Imieninowe spotkanie Krystyn w Wiśle

Lipcowe Imieninowe spotkanie Krystyn w Wiśle jak zawsze było udane .

Wspaniały i gościnny hotel STOK, w którym korzystałyśmy z rekreacji i basenu. Wieczór po kolacji spędzałyśmy na wspólnym śpiewaniu. Kolejny dzień, przeznaczony był na zwiedzanie atrakcji Wisły i poznaniu folkloru górali beskidzkich.

Dodatkową atrakcją był udział w Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Przemarsz barwnego korowodu przez miasto, koncerty zespołów folklorystycznych i kapel na scenie Amfiteatru Wiślańskiego było wielką atrakcją dla wszystkich uczestniczek imprezy.

Wieczorem "Krystyny" opanowały Góralską Chatę, w której biesiadę prowadzili Krystyna i Edmund Pucherowie. Biesiadzie towarzyszyły tańce, ciekawe konkursy i świetna zabawa. Wielkie uznanie za poczucie humoru, kreatywności i przebrania dostosowane do danego tańca i muzyki.

Niedziela rozpoczęła się Nabożeństwem w Kościele Ewangielicko-Ausburskim, najstarszym kościele w tym mieście. Po nabożeństwie na zaproszenie Księdza Proboszcza Waldemara Szajthauera odbyło się spotkanie o ogrodzie parafialnym z Burmistrzem Miasta Wisły Panem Tomaszem Bujokiem.

Krystyna Papiernik przypomniała że lipcowe spotkanie w Wiśle jest odpowiedzią na złożone w marcu zaproszenie pana Burmistrza podczas 24. Zjazdu Krystyn, odbywającego się online, do przyjazdu i poznania atrakcyjności Wisły .

Spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej atmosferze przy kawie i cieście upieczonym przez Krysię Szturc z Wisły (Krystyna zebrała o świcie 7 litrów leśnych jagód na kołocza którego nigdzie na świecie się nie kupi "coś pysznego").

Dziękujemy Proboszczowi Księdzu Waldemarwi Szajthauer a także Krystynie Pietrusik i Krystynie Gazur za to wspaniałe przyjęcie.

Na zakończenie koleżanki, które przyjechały z bardzo odległych regionów kraju tj. Koszalina , Wejherowa, czy Podczela zaproponowały aby kontynuować lipcowe spotkania imieninowe co roku.

Galeria

imieniny-w-wisle-01imieniny-w-wisle-02imieniny-w-wisle-03imieniny-w-wisle-04imieniny-w-wisle-05imieniny-w-wisle-06imieniny-w-wisle-07imieniny-w-wisle-08imieniny-w-wisle-09imieniny-w-wisle-10imieniny-w-wisle-11krystyny_z_opola_1krystyny_z_opola_2krystyny_z_opola_3krystyny_z_opola_4